Mikkelin Miekkailijat ry Jäsentiedote 2/2015

Mikkelin Miekkailijat ry Jäsentiedote 2/2015

Yhteystiedot: puheenjohtaja Markku Varjo, p.050 5179340 sihteeri Pirjo Rimpiläinen, p. 040 5933036

Syyskaudella yleiset harjoitukset pidetään 2 kertaa viikossa ja lisäksi harjoitukset minijunioreille kerran viikossa:

– keskiviikkoisin klo 18.30-20 Urpolan koulun yläsalissa lokakuun loppuun saakka ja 1.11 alkaen klo 19.30-20.30

– sunnuntaisin klo 17-18.30 Urpolan koulun yläsalissa (tekniikka- ja otteluharjoitukset)

– minijuniorit maanantaisin klo 17-18.15 Urpolan koulun alasalissa

– Muistattehan, että kunkin jäsenen tulee huolehtia omasta vakuutusturvastaan, lisätietoja harrastaja- sekä kilpailulisenssistä löytyy Suomen Miekkailuliiton sivuilta http://www.fencing-pentathlon.fi/miekkailu/kilpailutoiminta/liiton-kilpailu-ja-harrastelisenssit. Mikäli ei aio kilpailla, on harrastajalisenssi edullinen tapa hankkia vakuutus (H-harrastelisenssi yli 18v 39 euroa ja H-harrastelisenssi alle 18v 20 euroa.

Vuoden 2015 jäsenmaksu on 20 euroa (maksetaan vain, jos et ole maksanut kevätkaudella) ja syyskauden harjoittelumaksu 40 euroa. Seuran tilinumero on FI04 1099 3000 427397. Maksut voi halutessaan maksaa harjoitusten yhteydessä myös rahastonhoitajalle. Mahdolliset jäsenmaksut ja harjoittelumaksut pyydetään maksamaan 15.10.2015 mennessä (henkilökohtaisen viitenumeron maksuja varten saa harjoituksissa, voi maksaa myös ilman, tällöin jäsenen nimi viitetietoihin).

Johtokunnan kokoonpano vuonna 2015 on seuraava:

Markku Varjo, puheenjohtaja Kalle Räinä, varapuheenjohtaja ja nettivastaava

Pekka Rimpiläinen, jäsen Mari Pöyry, jäsen

Pirjo Rimpiläinen, sihteeri ja rahastonhoitaja

Syyskauden aikana järjestetään keskiviikkoharjoitusten yhteydessä alkeiskurssi aikuisille ja yli 14-vuotiaille loka-marraskuussa alkaen 28.10. Mahdollisista ylimääräisistä harjoituksista ja leireistä tiedotetaan sähköpostitse ja seuran internet-sivuilla. Uusia harrastajia otetaan mukaan ja lajista kiinnostuneilla on mahdollisuus tulla tutustumaan lajiin harjoituksissa. Syksyn aikana osallistutaan myös liiton kilpailukalenterissa oleviin kilpailuihin.

Syyskuun aikana suunnitellaan myös yhteistä varustetilausta Oulusta, säästämme postikuluissa, kun tilaamme varusteet yhdessä. Tarkemmasta aikataulusta sovitaan harjoituksissa.

Ajankohtaisista asioista tiedotetaan sähköpostilla ja seuran internet-sivuilla: https://mikkelinmiekkailijat.com/

Tervetuloa harjoituksiin!

Kategoria(t): Miekkailu. Lisää kestolinkki kirjanmerkkeihisi.